Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.....
TDEB
 • TARİHÇE

  Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 1992 yılında Balıkesir ÜNİVERSİTESİ'nin kurulması üzerine faaliyete geçen Fen-Edebiyat Fakültesi'nin ilk birimlerinden biridir. 1993 yılında eğitim ve öğretime başlayan Bölümümüz ilk mezunlarını 1997 yılında vermiştir.

  Ayrıntı
 • FİZİKİ YAPI

  Bölümümüz 1993-1998 yıllarında şimdiki Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda, 1998-2005 yılları arasında ise şimdiki Necatibey Eğitim Fakültesi ek binası ile Güzel Sanatlar Fakültesi'nde faaliyetlerini sürdürmüş, 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren de Fakültemizin diğer birimleriyle birlikte Çağış Yerleşkesindeki asıl binasına taşınmıştır.

  Ayrıntı
 • EĞİTİM-ÖĞRETİM

  Bölümümüzün öğretim elemanları odaları A Blok 5-6. kat ile B Blok 3-4. katta, derslikleri ise ikisi donanımlı olmak üzere G Blok 2. ve 3. katlarda (301, 302-Donanımlı, 307-Donanımlı, 308 nolu derslikler) yer almaktadır. Bölümümüzün bir arşiv odası ile kitaplığın da yer aldığı bir seminer salonu mevcuttur.

  Ayrıntı
 • ANABİLİM DALLARI

  1993 yılında eğitim-öğretime başlayan Bölümümüzde Eski Türk Dili, Yeni Türk Dili, Türk Halk Edebiyatı, Eski Türk Edebiyatı ve Yeni Türk Edebiyatı şeklinde beş anabilim dalı bulunmaktadır. Bölümde 13 öğretim üyesi ile 6 araştırma görevlimiz görev yapmaktadır.

  Ayrıntı
 

DUYURULAR

 

İLETİŞİM

Telefon: + 90 266 612 10 00 Santral

Faks: + 90 266 612 12 15

Email: tdeb@balikesir.edu.tr

Adres: Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 10145 Çağış Yerleşkesi-Balıkesir

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 1992 yılında Balıkesir Üniversitesi'nin kurulması üzerine faaliyete geçen Fen-Edebiyat Fakültesi'nin ilk birimlerinden biridir.1993 yılında eğitim ve öğretime başlayan Bölümümüz ilk mezunlarını 1997 yılında vermiş, 2005-2006 Döneminde Çağış Yerleşkesindeki binasına taşınmıştır. Bölümümüz lisans, Yüksek Lisans ve doktora düzeyinde programlarda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin pedagojik sertifika programına başararak liselerde Türk Dili ve Edebiyatı branş öğretmenliğine atanmaları da gerçekleşebilmektedir.

Bölüm Tanıtım Posteri

SAYFALARIMIZ HAKKINDA

AraştırmaProje

Lisans, Yüksek Lisans ve doktora düzeyinde Bölümde yapılan tezler, projeler ve Bölüm Seminer Kitaplığı hakkında bilgiler..

Ayrıntı

AkademikKadro

Bölümde görev yapmakta olan öğretim üyesi ve araştırma görevlilerinin özgeçmiş bilgileri, bilimsel etkinlik ve yayınları...

Ayrıntı

Eğitim Öğretim

Lisans, Yüksek Lisans ve doktora düzeyinde ders plan ve programları, ders içerikleri, öğrenci danışmanlıkları, komisyonlar hakkında bilgiler ...

Ayrıntı

BÖLÜM YönetİMİ

Prof. Dr. Ali Duymaz

Bölüm Başkanı

Prof. Dr. Ali DUYMAZ

Ayrıntı
Doç. Dr. Mustafa ÖZSARI

Bölüm Başkan Yardımcısı

Doç. Dr. Mustafa ÖZSARI

Ayrıntı
Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yusuf ÖZÇOBAN

Bölüm Başkan Yardımcısı

Yrd. Doç. Dr. Yusuf ÖZÇOBAN

Ayrıntı
BİLİMSEL ETKİNLİKLER SEMPOZYUM VE KONGRE DUYURULARI